8 listopadu, 2018 Radek_Borg

O mě

Ještě jednou vítejte na mých stránkách. Mou přezdívkou je Borg (na komunitních webech a diskuzích mě najdete pod nickem BorgSM). Tuto přezdívku jsem používal řadu let před tím, než jsem se vůbec dostal k hrátkám s provazy a tématům týkajících se bdsm. Jako fanoušek sci-fi má moje přezdívka tak trochu logickou spojitost s fenoménem v tomto žánru jménem Star Trek.

S vázáním a bdsm tématikou jsem se setkal krátce po studiích na střední škole, tak trochu „přirozeně“ prostřednictvím přebalu hudebního CD, kdy této cestě k provazům se věnuje samostatný článek v mém blogu pod názvem „Cesta k bondáži.“ I přes velmi dlouhou dobu než jsem se dostal k japonskému vázání, moje studia a rozvoj zkušeností nebyl až tolik intenzivní. To se změnilo, jakmile jsem se setkal s tímto tématem v roce 2010, kdy mě začalo koncem tohoto roku toto téma pozvolna pohlcovat. Nejintenzivnější zlom přišel v podstatě na jaře roku 2013 nejen účastí na prvním workshopu se zahraničním lektorem, jímž nebyl nikdo jiný než Riccardo Wildties, ale setkání i s Peterem Slemrianem a řadou dalších skvělých a vynikajících lektorů, mi otevřelo velmi překvapivé obzory. Současně s tímto děním jsem měl čest stát se součástí skupiny lidí, kteří svým přičiněním umožnili a nadále umožňují rozvoj těchto nádherných akcí a setkání příznivců japonského stylu vázání.

V současnosti se snažím ve volných chvílích věnovat se nejen dalšímu studiu toho, co mě začalo naplňovat a okouzlovat, ale dále pokračovat v podpoře a organizaci vázacích akcí, tvorbě formou tematického focení a osvětě prostřednictvím vystoupení na různých akcích. Jako poděkování všem, co umožňují toto dění, setkávají se se mnou na této „provazové cestě,“ budou na mých stránkách postupně přibývat informace nejen o těch pozoruhodných lidech, co mě inspirují, podporují, provázejí, ale také odkazy na jejich vlastní projekty.